Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


NAŘÍZENÍ STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVY

Vážení občané,

Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Královéhradecký kraj nařizuje mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy - vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Tato mimořádná veterinární opatření jsou vydávána na základě potvrzení výskytu nebezpečné nákazy v katastrálním území Zábědov a Chudonice.

Katastrální území obce Měník (včetně Libně) bylo krajskou veterinární správnou zařazeno do ochranného pásma. V průběhu příštího týdne budou osoby, pověřené Obecním úřadem v Měníku, postupně navštěvovat všechny domácnosti a bude provedeno sčítání chovaného ptactva a drůbeže. Povinností občanů je nahlásit pověřeným osobám počty ptáků a chované drůbeže. Další povinností všech chovatelů je zabránit kontaktu domácích zvířat s volně žijícími ptáky a sledovat zdravotní stav drůbeže a chovaného ptactva. Případné úhyny, zvýšenou nemocnost nebo úmrtnost je nutné hlásit na krajskou veterinární správu nebo na místní obecní úřad.

Ve dvoře za obecním úřadem bude přistavena nádoba (popelnice), která bude v případě úhynu drůbeže z chovů a volně žijících ptáků, sloužit k jejich bezpečnému uložení. Nádoba bude označena. Veterinární správa zakazuje chovatelům přemisťovat nebo rozmetávat použitou podestýlku, hnůj nebo kejdu vyprodukovanou v hospodářství s chovem drůbeže nebo jiného chovaného ptactva bez souhlasu krajské veterinární správy.
Další informace budou zveřejňovány na webových stránkách obce.

Barchůvek a Bydžovská Lhotka jsou zařazeny pouze do pásma dozoru. Sčítání drůbeže a chovaného ptactva a zmiňovaná opatření se jich v tuto chvíli netýkají.

 

Ptačí chřipka informace pro drobnochovatele

Informace pro veřejnost


Publikováno 20. 3. 2021 23:47

Zrušení plánovaných testů na COVID 19

Vážení občané,

plánované testování pozitivity na COVID 19, v úterý 23. 3. 2021, bylo ZRUŠENO.


Publikováno 16. 3. 2021 20:29

Formuláře pro opuštění místa trvalého pobytu

Formuláře pro opuštění místa trvalého pobytu v souvislosti s unesením vlády č. 216 ze dne 26. 2. 2021

Odkaz: 

(ALL) Vzory formulářů pro opuštění místa trvalého pobytu v souvislosti s usnesením vlády č. 216 ze dne 26. 2. 2021 (včetně nejčastějších otázek a odpovědí k tomuto usnesení) | Portál krizového řízení HZS JmK (krizport.cz)


Publikováno 2. 3. 2021 16:39

Příměstský tábor 2021

Vzhledem k naplněné kapacitě, byl zastaven příjem nových přihlášek na příměstský tábor.

Vážení rodiče,

1.března 2021 bylo zahájeno přihlašování na další ročník příměstských táborů „Společné prázdniny v DSO POCIDLINSKO. Věříme tomu, že se situace postupem času uklidní a o letních prázdninách se budeme moci radovat ze společných zážitků!

NEVÁHEJTE a přihlaste své děti včas. Přihlašování KONČÍ 30. 4. 2021.

V minulém roce jsme měli kapacitu naplněnou velmi brzy. V případě, že by se tábor nekonal, bude poplatek vrácen ve 100 % výši !!!

Více informací na webových stránkách DSO POCIDLINSKO https://www.svazekpocidlinsko.cz/primestske%2Dtabory%2Dii/ds-1014/p1=1323

Měník.jpg


Publikováno 2. 3. 2021 16:37

Zrušení zasedání obecního zastupitelstva obce Měník

Obecní úřad v Měníku oznamuje,

že zasedání obecního zastupitelstva v zasedací místnosti Obecního úřadu Měník, dne 23. 2. 2021 v 19,00 hodin, bylo ZRUŠENO.


Publikováno 23. 2. 2021 17:14

V Novém Bydžově se bude v sobotu testovat

Zájemci z řad veřejnosti se mohou nechat otestovat na Covid 19 v sobotu 20.2.2021 v Novém Bydžově 

Místo: Sportovní hala vedle staré sokolovny 

 

ODKAZ NA REZERVAČNÍ SYSTÉM K TESTOVÁNÍ: 

https://reservatic.com/public_services/scimed-biotechnologies-s-r-o-novy-bydzov-mestska-sportovni-hala 

 

Město Nový Bydžov dohodlo ve spolupráci se společností Scimed Biotechnologies, s.r.o. testování veřejnosti. Společnost provádí antigenní i PCR testy. Antigenní testy jsou zdarma, PCR test si musí každý uhradit. Po vyčerpání stanovené kapacity budou ze strany společnosti doplněny další termíny. Koordinaci testování bude zajišťovat přítomný strážník MP. Parkovat je možno u prodejny Lidl nebo Penny. 

Zároveň se připravuje testování i v areálu naší nemocnice. Další informace budou aktuálně uveřejňovány. 

 

Antigenní testování: 

Zúčastnit se ho mohou všechny osoby, které mají veřejné zdravotní pojištění v České republice. Nechat se preventivně otestovat antigenními testy zdarma se můžete nejvýše jedenkrát za 3 dny. Pokud se rozhodnete se nechat preventivně otestovat, vezměte si s sebou na testovací místo průkaz pojištěnce, nebo patřičný náhradní doklad. 

Vyšetření se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem. 

Při pozitivním POC antigenního testu výsledku bezodkladně po zjištění výsledku vyšetření telefonicky oznamte tuto skutečnost svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství. 

 

PCR test: 

Laboratoř testuje metodou RT PCR ze vzorků z horních cest dýchacích získaných výtěrem nosohltanu. Tato metoda detekuje genetický materiál viru SARS-Cov-2. Jsme schopni odhalit přítomnost viru i u pacientů, u kterých se ještě neobjevily příznaky. Na základě výsledku vystavíme potvrzení, které potřebujete například pro návrat ze zahraničí. 

CENA TESTOVÁNÍ (PLATBU PŘIJÍMÁME POUZE KARTOU) 

Standard PCR test * 

1 510 Kč (se žádankou hradí ZP) 

Rychlý expres RT PCR test s výsledkem do 30 min ** 

5 000 Kč (včetně lékařského potvrzení CZ/ EN ) – Pouze na odběrovém místě v Lidické 337, Praha 

Travel *** 

1650 Kč 

 

Odkaz na sportovní halu

 


Publikováno 18. 2. 2021 18:01

Kotlíkové dotace

Vážení občané,

dovolujeme si vás informovat, že Rada Královéhradeckého kraje schválila na svém jednání 18. 1. 2021 vyhlášení dodatečné výzvy na kotlíkové dotace č. 21OPK01. Veškeré informace a podmínky pro podání žádosti jsou zveřejněny na úřední desce kraje nebo na následujícím odkazu: 

https://www.kr-kralovehradecky.cz/scripts/detail.php?pgid=189

Registrace pořadových čísel pro podání žádosti proběhne 24. 2. 2021 od 10 do 13 hodin prostřednictvím Dotačního portálu Královéhradeckého kraje. Kapacita této výzvy je 500 pořadových míst. Jedná se o doplnění zásobníku projektů, jehož první část byla vytvořena ve výzvě 20OPK01 v loňském roce na podzim. Kraj mezi žadatele tentokrát rozdělí cca 11,5 milionu korun.

Dotace bude opět sloužit na výměnu kotlů s ručním přikládáním první a druhé emisní třídy za kotel na biomasu (ruční i automat), plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Podporu není možné získat na výměnu stávajícího kotle s automatickým přikládáním, stávajícího plynového kotle nebo lokálních topidel, jako jsou krbová nebo akumulační kamna.

Stejně jako v předchozích kolech kotlíkových dotací mohou o finanční podporu žádat lidé, kteří si chystají pořídit, nebo si již pořídili nový zdroj vytápění a splňují podmínky pro poskytnutí dotace. 


Publikováno 7. 2. 2021 17:20

Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2021

Vážení občané,

pro ty, kterým vznikla povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2021, si vzhledem k aktuální situaci s „COVID 19“, omezeným úředním hodinám a dočasnému uzavření pracoviště v Novém Bydžově, mohou vyzvednout tiskopisy k přiznání daně z nemovitých věcí na Obecním úřadě v Měníku.


Publikováno 3. 2. 2021 20:54