Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky a kluby > Sbor dobrovolných hasičů

JSDHO Měník

 

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Měník (JSDHO) je zřízena Obecním úřadem Měník na základě zákona č. 133/1985Sb. o Požární ochraně a je zařazena do poplachového plánu Královéhradeckého kraje a plošného pokrytí jednotkami požární ochrany jako JPO V. Naše jednotka je předurčena k zásahům (likvidaci požárů a mimořádných událostí) na území obcí Měník – Barchůvek – Bydžovská Lhotka - Libně a Vysočan. Označení JPO V znamená, že jednotka – družstvo o zmenšeném početním stavu (1 + 3) musí vyjet do 10 minut od vyhlášení požárního poplachu. V naší obci se požární poplach vyhlašuje pomocí elektrické rotační sirény, která je ovládána pomocí vypínače umístněného ve vnitřním prostoru hasičské zbrojnice. Samotná siréna se nachází na střeše hasičské věže. V případě poruchy je poplach vyhlášen pomocí výstražného zvukového a světelného zařízení na hasičském vozidle nebo sms zprávou popř. místním rozhlasem. Samotné nahlášení mimořádné události je možné na níže uvedené tísňové linky Integrovaného záchranného systému (IZS) nebo na příslušná tel. čísla :

SEZNAM  DŮLEŽITÝCH  TELEFONNÍCH  ČÍSEL

Orgán pomoci

Tísňové volání

Telefon

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje - územní odbor Hradec Králové

150 / 112

950530100

Policie ČR

158

974526101

Zdravotnická záchranná služba                      

155

 

ČEZ – poruchy (elektrika)

840 850 860

 

RWE – pohotovost (plyn)

1239

 

VaK – zákaznická linka

841111213

495490320

Starosta obce: Jana Dymešová

mobil

724764590

byt

 

zaměstnání

 

Místostarosta: Zdeněk Košťál

mobil

724783044

 

 

Seznam členů JPO pro rok 2013 :

 

Vít Vaníček – velitel jednotky (řidič)

Štěpán Pavlíček – velitel družstva

Pavel Hanuš ml. – velitel družstva (řidič)

Milan Grusman – strojník

Vít Rychtera - strojník

Jaroslav Grusman st. - hasič (řidič)

Jiří Starý - hasič

Jaroslav Korel - hasič

Radim Svatoň - hasič

Daniel Všetečka - hasič

Marcel Hanuš - hasič

Michal Korel - hasič

Aleš Černý - hasič

Aleš Vejr ml. - hasič

 

Jednotka se skládá ze členů občanského sdružení – Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka – SDH Měník, které dlouhodobě pracuje na úseku požárních ochrany.

 

Kompletní vybavení jednotky Měník a podrobnější informace naleznete v následujícím odkazu

 

Hasiči Měník historie

Nedaleko Hradce Králové se nachází malá obec Měník, kde v roce 1974 byl založen kroužek mladých hasičů. Což je doloženo prvním zápisem v kronice. U zrodu byl pan Jiří Vaníček starší.
Po dvou letech byl dalším vedoucím Oldřich Jadrný a v roce 1976 převzal pomyslnou štafetu Zdeněk Dobiášovský, který vede mladé hasiče v Měníku nepřetržitě již 25 roků.
Ze začátku se moc nedařilo, spíše se na soutěžích sbíraly zkušenosti, ale postupem času se začaly výsledky dostavovat. Prvním největším úspěchem byl postup na republikové kolo hry PLAMEN 1994 v Kladně.

Od té doby se mladí hasiči z Měníka zúčastňovali mnoha soutěží a dávali tak o sobě vědět a stali se i několikanásobnými Mistry České republiky.