Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
Jarní svod loveckých psů
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Pálení čarodějnic
1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > V Novém Bydžově se bude v sobotu testovat

V Novém Bydžově se bude v sobotu testovatZájemci z řad veřejnosti se mohou nechat otestovat na Covid 19 v sobotu 20.2.2021 v Novém Bydžově 

Místo: Sportovní hala vedle staré sokolovny 

 

ODKAZ NA REZERVAČNÍ SYSTÉM K TESTOVÁNÍ: 

https://reservatic.com/public_services/scimed-biotechnologies-s-r-o-novy-bydzov-mestska-sportovni-hala 

 

Město Nový Bydžov dohodlo ve spolupráci se společností Scimed Biotechnologies, s.r.o. testování veřejnosti. Společnost provádí antigenní i PCR testy. Antigenní testy jsou zdarma, PCR test si musí každý uhradit. Po vyčerpání stanovené kapacity budou ze strany společnosti doplněny další termíny. Koordinaci testování bude zajišťovat přítomný strážník MP. Parkovat je možno u prodejny Lidl nebo Penny. 

Zároveň se připravuje testování i v areálu naší nemocnice. Další informace budou aktuálně uveřejňovány. 

 

Antigenní testování: 

Zúčastnit se ho mohou všechny osoby, které mají veřejné zdravotní pojištění v České republice. Nechat se preventivně otestovat antigenními testy zdarma se můžete nejvýše jedenkrát za 3 dny. Pokud se rozhodnete se nechat preventivně otestovat, vezměte si s sebou na testovací místo průkaz pojištěnce, nebo patřičný náhradní doklad. 

Vyšetření se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem. 

Při pozitivním POC antigenního testu výsledku bezodkladně po zjištění výsledku vyšetření telefonicky oznamte tuto skutečnost svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství. 

 

PCR test: 

Laboratoř testuje metodou RT PCR ze vzorků z horních cest dýchacích získaných výtěrem nosohltanu. Tato metoda detekuje genetický materiál viru SARS-Cov-2. Jsme schopni odhalit přítomnost viru i u pacientů, u kterých se ještě neobjevily příznaky. Na základě výsledku vystavíme potvrzení, které potřebujete například pro návrat ze zahraničí. 

CENA TESTOVÁNÍ (PLATBU PŘIJÍMÁME POUZE KARTOU) 

Standard PCR test * 

1 510 Kč (se žádankou hradí ZP) 

Rychlý expres RT PCR test s výsledkem do 30 min ** 

5 000 Kč (včetně lékařského potvrzení CZ/ EN ) – Pouze na odběrovém místě v Lidické 337, Praha 

Travel *** 

1650 Kč 

 

Odkaz na sportovní halu